FORUM OBAVIJEST: Scripting Battle - Prijave otvorene!
SA:MP zajednica Zapadni Balkan
Powered by Experience hosting

Sri - 25.04.2018. - 05:04
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
874
posjeta

Tema: [GTA 5] Balkanika Roleplay (prvi balkanski GTA 5-RP server)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: [1]   Dolje   « natrag naprijed »
*
Picture me rollin
Trening kamp: 0/20

Pozdrav svima  !!

Kao sto naslov kaze doslo je vrijeme da se otvori prvi GTA 5 Roleplay server na balkanu. Na projektu se radi vec duze vrijeme i posto se priblizavamo zadnja dva-tri tjedna do otvaranja servera htijeo sam vidjeti koliko je ljudi za ovo zapravo zainteresirano. Vec se skupila dobra ekipa koja ce biti na serveru tako da ce na otvaranju server sigurno biti pun, imamo jos svasta u planu oko reklame ali sam svejedno htijeo vidjeti koliko je ljudi zainteresirano po forumima da mozda pripremimo odma jos jedan server za otvaranje.

Sljedeci tjedan cemo napraviti kratak trailer i postaviti ga na youtube da vidite kako ce server izgledati i prikazati  cemo neke stvari da kada udjete na server da vec znate neke osnove.

*Sve stvari koje su ovdje navedene su iskriptane i gotove a takodjer ih ima dosta jos koje necemo navesti ali cete saznati za njih kroz igru.

Popis stvari na serveru:

1. Poslovi:

-Mesar ( svaki posao koji ne spada u kompaniju ima vise funkcija i svaki posao koristi inventory jer se uvijek nesto dobije, preradi, obradi ) 
-Ribar ( ima vise funkcija kao vadjenje ribe iz mora, pakiranja ribe i transporta )
-Rudar ( ima isto vise funkcija ali takodjer ce moci vaditi kamen iz zemlje, preradjivati ga i onda se na kraju od njega moze dobiti dijamant,zlato,srebro i bakar i  to se sve naravno moze prodati na odredjenoj lokaciji.
-Trgovac nekretnina ( Trgovac nekretnina ce biti jedini covjek koji ce imati mogucnost prodati ili iznajmiti odredjenu nekretninu i od toga ce dobijati proviziju za zivot. Ovaj posao ce imati whitelistu tako da cete morati proci nas intervju. )
-Taxi vozac ( taxi posao je zapravo sluzba i cijela kompanija koja stoji iza tog posla, takodjer kompanije imaju rankove, lidere, inventory u koji ce se stvari moci odlagati, podizati itd..)
-Mehanicar ( mehanicari takodjer imaju cijelu kompaniju napravljenu kao i taxi sluzba )

2. Organizacije ( organizacije ce imati whitelistu sto znaci da cete se morati prijaviti za intervju kako bi usli u odredjenu ):

-LSPD ( Napravljen je cijeli MYSQL sistem preko kojega ce policija moci vidjeti sto su ljudi pocinili, provjeravati kome vozila pripadaju po tablicama, djeliti kazne i jos dosta stvari. )
-Bolnica ( Napravljen je sistem kome, zvanja hitne itd. )

3. Sistemi:

-Sistem mobitela ( biti ce prikazan kao android mobitel i imati cete vise aplikacija na njemu ):
-Sistem kupovine vozila i garaze.
-Sistem proizvodnje,prerade i prodaje droga.
-Sistem pljacki banke, trgovina i takodjer kradji i prodaji vozila.
-Sistem oblacenja karaktera i stavljanja stvari na njega kao naocale, kape itd.
-Sistem gladi, zedji.
-Sistem goriva u vozilu.
-Sistem trgovina legalnih/ilegalnih ( kupovina odredjenih stvari koje trebate )
-Sistem licenci.
-Sistem banke, ekonomije i bankomata.
-Sistem autoskole i vozacke dozvole.
-Sistem prljavog novca ( nakon sto opljackate nesto ili prodate drogu dobijete prljavi novac i onda taj novac morate oprati da bi dobili kes )

* I jos mnogo sistema koje cete vidjeti.

*Server cemo otvoriti na FiveM klijentu ( https://fivem.net ) zato sto su trenutno najpopularniji i najoptimiziraniji ( 32 slota je maximum trenutno na server ali su objavili da ce do 6og mjeseca postaviti na 64 do 256 igraca, tako da gledamo koliko je ljudi zainteresirano da otvorimo mozda dva servera za otvaranje, sve je povezano preko MYSQL-a tako da nema veze na kojem ste serveru, imati cete iste stvari, vozila, nekretnine ..

*Ako vas zanimaju neki odredjeni sistemi ili zelite vidjeti kako nesto izgleda prije postavljanja videa na youtube, pitajte u komentaru i mogu vam poslati koju sliku za to sto vas zanima.

Za sve ostale informacije dodajte me na steam pa mozemo popricati: http://steamcommunity.com/id/zonxlegit/

Bankomat

Mobitel

« Zadnja izmjena: Ned - 07.01.2018. - 22:58 zvonjara »

Trening kamp: 19/20

Cool

Global moderator
 | 1817
Spol: Muški
Mnogi nece razumeti mene i moj stil zivota!
Trening kamp: 20/20

Gotivno, taman dok mi na balkanu svi uzmemo PCove za GTA petice, prelazimo sa sampa na GTA V :D za jjedno 5-6 godina hahaha

Crvene mi čio ko da imam šaringan
Trening kamp: 14/20

Odlicno :D

Trening kamp: 0/20

ludilo ce biti

lokalni moderator
 | 645
Kad ima volje ima i nacina!

Nisam siguran dali je to to,ali vec je jedan GTA 5 RP server bio kod adnan bro na kanalu,al sretno i svaka cast! :D
Novac nikoga nije učinio bogatim.

No-one can judge me, except one.
Trening kamp: 15/20

Malo je reći gotivno bro, svaka čast.

CLEVELAND CAVALIERS
Gledaj ovo jarane mili,hocu da otvorim Extazy mod znaci,i uvijek mi pise neki error a sve je 5,pa bokte nejebo sta da vise radim,izbacio sam zvucnike kroz prozor i ispusio 3 steka duvana,pomagajte ako hocete da ne [cenzura] i Isuse i ostale svece [cenzura] li mu materina vise!

Trening kamp: 16/20

Samo me zanima da li je potrebno imati originalni GTA V?

lokalni moderator
 | 645
Kad ima volje ima i nacina!

Koliko ja znam ako nemas orginal gta v ne mozes igrati online uopste
Novac nikoga nije učinio bogatim.

Global moderator
 | 3037
Ne znam jesam poš`o il sam doš`o...

Koliko ja znam ako nemas orginal gta v ne mozes igrati online uopste

Koliko ja znam za FiveM klijent ti treba oroginal gta v
Došao sam u igru da se udovoljim i zezam s novim ljudima, a ne da dvije trećine igre provedem pisajući esej.

Najnoviji radovi:

Ostali radovi:

MEMBER SINCE - 22.06.2015.
GLOBAL MODERATOR SINCE - 20.07.2017

Trening kamp: 12/20

Hoce biti više nekih apdejta da vidimo ili samo ovo?

Str: [1]   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2018, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.