FORUM OBAVIJEST: SMF kategorija puštena u rad
SA:MP zajednica Zapadni Balkan
Powered by Experience hosting

Sub - 21.04.2018. - 01:43
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
875
posjeta

Tema: [WIP] Los Santos Ghetto Story RPG/DM

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: [1] 2 3   Dolje   « natrag naprijed »
*
Trening kamp: 0/20

LOS SANTOS: GHETTO STORY RPG/DM

IZVORNA SKRIPTA: Balkan Santos
VLASNIK SERVERA: Leon_Wake
DIZAJNER: Leon_Wake
FORUM: Uskoro
FACEBOOK STRANICA: Uskoro
YOUTUBE: Uskoro

KRATAK OPIS SERVERA
Prvenstveno zelim vam opisati kakav ce biti mod ovog servera. Dakle, mod će biti RPG/DM. Sva pravila vezana za OCC chatove i slicno ovdje ne postoje te igraci imaju potpunu slobodu, donekle, u ubijanju, kršenju nekih pravila i slicno. Na serveru trenutno od organizacija postoji: Ballas Gang, Grove Street, Russian Mafia, La Cosa Nostra, Police Department te International Contract Agency (u buducnosti planiram ubaciti jos vjerovatno Los Aztecase i The Triads, "nootom potom"). Poslovi na serveru trenutno su dostupni: Mehanicar, Zastitar, Bus Vozac te Odvjetnik (pred otvorenje servera ce biti dodani i neki unikatni poslovi koje ranije niste vidjeli).
Sada bi vam zelio pokazati neke slike sa servera. Naravno na skripti ce biti dosta izmjena tako da od ovog prvobitnog izgleda vjerovatno ce ostati najvise 10%. Pa da krenemo. (Server bi se trebao otvoriti, ako sve bude islo po planu, krajem mjeseca maja ove godine. Na serveru je negdje koristeno www.ghetto-story.com, takva adresa foruma bi trebala biti, cisto radi ljepseg izgleda je trenutno to ubaceno, a kako ce biti u buducnosti, vidjet cemo.)

REGISTRACIJA NA SERVERU

SPAWN (TRENUTNI, NA SERVERU CE NARAVNO BITI DOSTA BOLJE UREĐEN)

ADMIN HQ:

/MYPANEL KOMANDA
(Komanda za prikazivanje statistika igracu, izgled panela igraca ce se dosta izmjeniti, tako da za pocetak, sa izvorne skripte koju koristim je dosta)
« Zadnja izmjena: Pet - 12.01.2018. - 19:10 Leon Wake »
"Sranje u krug se dodaje, pakuje i prepordaje"

Global moderator
 | 3030
Spol: Muški
Ne znam jesam poš`o il sam doš`o...
Trening kamp: 20/20

Dosta staromodno, srećno.
Došao sam u igru da se udovoljim i zezam s novim ljudima, a ne da dvije trećine igre provedem pisajući esej.

Najnoviji radovi:

Ostali radovi:

MEMBER SINCE - 22.06.2015.
GLOBAL MODERATOR SINCE - 20.07.2017

Scripting Team
 | 461
~Skripter~
Trening kamp: 19/20

@Pelle Stara koka, dobra juha ^_^ zaželio sam se ovih starih modova :D

Global moderator
 | 1813
Mnogi nece razumeti mene i moj stil zivota!

Tačno najslađe bilo igrati na ovim modovima, extra, sretno ti :)

*

Serveru je dodana nova organizacija, a to je Los Aztecas. Takođe, dodana nova komanda, a to je /carradio.
(Slike svih organizacija ce biti postavljene najvjerovatnije sutra, izgled baza, interijeri baza, load sistem takođe, novi spawn koji je ubacen na server no nije sređen u potpunosti, sve će to sutra biti predstavljeno. Job sistem stari je u potpunosti izbrisan, te uskoro pocinju radovi na novom sistemu)

@Hvala svima :D
« Zadnja izmjena: Sri - 10.01.2018. - 19:29 Leon Wake »

*

Posto juce nisam stigao postaviti slike organizacija, evo danas cu. Zelim vam prikazati La Cosa Nostru, Russian Mafiu, Ballas Gang, Grove Street, International Contract Agency, Los Aztecas te Police Department. Takođe zelim vam pokazati i novi javni spawn, radio sistem koji ce se koristiti na serveru pokazat ću vam punjenje organizacijskog sefa (cmd:load) i glad sistem koji ce biti na serveru. Naravno do opena servera, moguce su promjene na skripti u ovim sistemima, koje ce biti postavljene ovdje.

Javni spawn koji ce se koristiti na serveru:

La Cosa Nostra

Russian Mafia:

Ballas Gang:

Grove Street:

Los Aztecas:

International Contract Agency:

Police Department:

Deliver System:
Sistem radi tako sto morate ući u vozilo vase organizacije (kombi) te otiđi na određenu destinaciju (dok) i pokupiti vase materijale. Prilikom toga ne smijete izaći iz vozila niti vam vozilo smije biti unisteno jer se automatski dostava prekida. Kada dođete do doka, kucate komandu /load kako bi zapoceli punjenje. Trenutno mapa doka nije sređena, samo je napravljen sistem, postavljen checkpoint, maper koji je zaduzen za to, jos nije zavrsio mapu doka, ali naravno sve ce biti sređeno

Na ovom mjestu cete utipkati load, te zapocinje punjenje:

Radio System:
Radio sistem cete vidjeti ovdje, jednostavan, efikasan. Igraci nece biti organiceni sa radio stanicama, vec ce moci slusati svaku, ama bas svaku koju oni zele. Vise u slikama dole (komanda /carradio ili /radio)

Glad i žeđ System:
Prilikom spawnanja, igracu ce biti prikazano u gornjem desnom uglu glad i žeđ. Igrac tokom igre će imati uvid u glad i žeđ tako sto ce se prolaskom vremena glad (hamburger icon) i žeđ (čaša) izbjeljivati, to jeste nestajati, kada igraču u potpunosti nestane tih ikona u desnom gornjem uglu, igrač će se onesvjestiti. Glad mozete napuniti u svakom restoranu, kao i žeđ, s tim da žeđ takođe i na kioscima mozete napuniti.

Prijatelj zajednice
 | 595

Sretno sa serverom! Hvala što si se sjetio staviti naziv izvorne skripte jer puno njih predstavlja nešto kao svoje.

*

Hvala svima
Sretno sa serverom! Hvala što si se sjetio staviti naziv izvorne skripte jer puno njih predstavlja nešto kao svoje.
ma nema potrebe da se pravin pametan, ko sto neki znaju.

*

Zelim vam predstaviti malo uređenje grada. Nesto sitno je urađeno, neke mape dodane (park i event dvorana). Takođe na server su ubaceni i anticheatovi za sobeit, gun hack, speed hack (u jednom paketu) te ubacen je anticheat za moneyhack. Sređeni su i textdrawsovi i dodani 3DLabeli na svim lokacijama kako bi igra izgledala ljepse. Nadam se da ce vam se svidjeti ove male promjene :D

PARK

EVENT DVORANA

Anticheat (pristup komandi ima samo /rcon admin)

www.fort-balkan.byethost9.com
Trening kamp: 12/20

Top top
Fort Balkan RPG/DM
-----------------------------------------------------------------------------------
• Forum: www.fort-balkan.byethost9.com
• IP Servera: Uskoro
• Više o serveru: http://www.zbsamp.com/index.php?topic=50119.0
-----------------------------------------------------------------------------------
* Otvorenje foruma je 13. Januara u 19:00h !

*

Želim da napomenem samo da će event sistem biti završen večeras, takođe, gos sistem koji se trenutno nalazi na serveru poprilično je zamršen, te sam ga izbrisao i planiram ga završiti sutra do podne najkasnije. Što se tice job sistema, posto je stari izbrisan, pocet ću sa radom na njemu sutra i planiram ga u sto skorije vrijeme završiti, te imam na umu napraviti "story", no vise o tome kada Server bude pri kraj. Želim reći jos da dok je pri kraju mapanja, ukoliko sve bude išlo po planu, server će biti online krajem maja(cisto da dodam nekih unikatnih stvari koje ne želim otkrivati). Logo dizajn, banneri, yt channel, fb stranica uskoro će biti napravljeni(radit ću ih licno ja, jer imam iskustva u dizajnu 5 godina). Pa eto kako je tako je, forum će biti online sedam dana prije servera, da se igrači ne bi razišli zbog dugog čekanja. Slike stvari koje završim sutra, naravno postavit ću ovdje.

LEGENDS NEVER DIE !

Zanimljivo ...  :D
Sretno !

*

GPS sistem koji ce biti na serveru:

www.fort-balkan.byethost9.com
Trening kamp: 12/20

Predobro svega mi brw
Fort Balkan RPG/DM
• Forum: www.fort-balkan.byethost9.com
• IP Servera: Uskoro
• Više o serveru: http://www.zbsamp.com/index.php?topic=50119.0
* Otvorenje foruma je 13. Januara u 19:00h !

Str: [1] 2 3   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2018, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.