FORUM OBAVIJEST: Zapadni Balkan TV / ZBTV
Prijave za web coding battle
SA:MP zajednica Zapadni Balkan

Čet - 22.08.2019. - 20:35
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
7941
posjeta

Tema: Glavni razgovor (br. 50)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: 1 ... 93 94 [95] 96 97 98   Dolje   « natrag naprijed »
Spol: Muški
If you can dream it,you can do it
Trening kamp: 0/20

strtok umjesto sscanf, reci da se šališ. I ja koristim nešto novije plugine uglavnom za AC jer je nemoguće izraditi efikasan putem treuntnog jezika, ali ne kužim čemu ta potreba ljudi da se koriste misleći da će biti brže što i je istina ali previše nepotrebno osim ako želiš glumiti "baju" na balkanu, ali koliko je tehnologija napredovala do danas ne možeš uspoređivati neke stvari. I da se napiše najjlošiji kod danas tehnologija to može izdržati, nisu to kompujeteri danas kao cigla od prije.
« Zadnja izmjena: Uto - 13.08.2019. - 10:33 Hydra. »

Prijatelj zajednice
 | 7704
Dwayne Hernandez
Trening kamp: 20/20

meni licno je najgori pojam koristenje pawn.cmd
koristenje plugina za nesto sto nije potrebno al nikako
strcmp i nece biti opet nikakvih problema, a nema potrebe pricati za zcmd, y_commands i i-zcmd

*
Spol: Ženski
"Nije lako kao što izgleda."

meni licno je najgori pojam koristenje pawn.cmd
koristenje plugina za nesto sto nije potrebno al nikako
strcmp i nece biti opet nikakvih problema, a nema potrebe pricati za zcmd, y_commands i i-zcmd
Čestitam, neko je prekopirao moju poruku.
My biggest issue too with so many people is that they think time is free,
you know, I mean. So when they see like a really talended artis,
they'll be like: "hey, listen, can you like do this for me? Like it's not gonna cost you anythin, You could just do it; You're good at it."
Like, no; Shut up.
They're good at it because they spent countless hours doing it and getting good at it.
So don't ask for things for free.

- San Andreas MP (Balkan) -/- Discord Server -
San Andreas MP (Balkan) je Discord zajednica koja daje sve od sebe da vrati SA-MP u ono što je bio i da poboljša doživljaj samog Balkanskog SA-MP Community-a!

Prijatelj zajednice
 | 7704
Dwayne Hernandez

sta lupas ljudino

*
Spol: Ženski
"Nije lako kao što izgleda."

Bukvalno sam ovo napisao, mozda sam na drugom forumu..
My biggest issue too with so many people is that they think time is free,
you know, I mean. So when they see like a really talended artis,
they'll be like: "hey, listen, can you like do this for me? Like it's not gonna cost you anythin, You could just do it; You're good at it."
Like, no; Shut up.
They're good at it because they spent countless hours doing it and getting good at it.
So don't ask for things for free.

- San Andreas MP (Balkan) -/- Discord Server -
San Andreas MP (Balkan) je Discord zajednica koja daje sve od sebe da vrati SA-MP u ono što je bio i da poboljša doživljaj samog Balkanskog SA-MP Community-a!

Prijatelj zajednice
 | 7704
Dwayne Hernandez

udji tamo na moj profil i pogledaj kad sam zadnji put bio aktivan, malo prije sam dosao kuci

Prijatelj zajednice
 | 5077
Ne mogu shvatiti podjelu kao što je Balkanska.
Trening kamp: 9/20

Skriptam KRAĆE od VEĆINE ovog foruma i opet jedina osoba koja iskreno zna više od mene ovde je Correlli ako kada uđe na forum.
Ja bih prije rekao da se maknes od skriptanja i uhvatis lupetanja gluposti kao sto je ta gore. Uozbilji se malo, lupetas teske gluposti.

Sta ima, kako je? Vamo nista od napredka.
Stop waiting for things to happen, go out and make them happen.

Prijatelj zajednice
 | 7704
Dwayne Hernandez

pozzic Bentley, sta te nema nikako?? :)

Vidim da ovde ima dosta skriptera pa da pitam za pomoc. Imamo problem sa nestajanjem aktora, nekad se pojavi, nekad nestane, pise samo label. Znate li do cega moze da bude to?

Prijatelj zajednice
 | 7704
Dwayne Hernandez

kako mislis nestane, mozda ti propadne kroz mapu, predpostavljam da ih koristis na mapanim objektima

kako mislis nestane, mozda ti propadne kroz mapu, predpostavljam da ih koristis na mapanim objektima

I na mapanim, a i ovako po ulicama kao mrtvo telo bor.

Prijatelj zajednice
 | 7704
Dwayne Hernandez

aktor je cudna stvar, moze biti odguran autom, moze ga eksplozija ubit, moze da propadne i kroz default mapu i onda se stvori na potpuno drugoj lokaciji, isto tako propadne i kroz mapane objekte

https://github.com/samp-incognito/samp-streamer-plugin/wiki/Natives-(Actors)

Pawn: [Odaberi]
new Float:actorpos[3];
Streamer_GetFloatData(STREAMER_TYPE_ACTOR, actorid, E_STREAMER_X, actorpos[0]);
Streamer_GetFloatData(STREAMER_TYPE_ACTOR, actorid, E_STREAMER_Y, actorpos[1]);
Streamer_GetFloatData(STREAMER_TYPE_ACTOR, actorid, E_STREAMER_Z, actorpos[2]);
SetDynamicActorPos(actorid, actorpos[0], actorpos[1], actorpos[2]);

dodas u callback OnDynamicActorStreamIn

imao sam i ja problema sa aktorima, i ja sam ovaj odgovor procitao na forumu, a da li radi ne znam

If you can dream it,you can do it

To što aktor pada je uglavnom što se nekim ljudima slabije učitavaju mape pa propadne prije same ucitane mape. A što se tiće eksplozije, jednostavno mu namjesti invulnerable. Ja recimo kad učitavam akotre isto tako pozivam callback koji će refresh podatke akotra u slučaju da prvi put ne uspije.

*
Trening kamp: 17/20

Verovatna mogucnost da koristis CreateActor umesto CreateDynamicActor , greska je pozivati u  OnDynamicActorStreamIn , taj kod jer to je kada se svakom playeru streamuje actor, sto bi bio princip 300 igraca - 300 puta call za svakog actora imas 5 actora - 1500 poziva te funkcije, uradis ih kao dinamicke i u timeru globalnom napravis ovakav princip :) 
Pawn: [Odaberi]
new actorPos[3];
for(new i = 1; i  < MAX_ACTORS; i++) {
    if(IsValidDynamicActor(actorCreated[i])) {
        new actorGPos[3];
        GetDynamicActorPos(actorid, actorGPos[0], actorGPos[1], actorGPos[2]);
        if(actorGPos[0] > ActorPos[actorCreated[i]][0] || actorGPos[0] < ActorPos[actorCreated[i]][0]) SetDynamicActorPos(actorCreated[i], ActorPos[actorCreated[i]][0], ActorPos[actorCreated[i]][1], ActorPos[actorCreated[i]][2])
    }
}

« Zadnja izmjena: Čet - 15.08.2019. - 09:54 LANMY.pwN »

Dwayne Hernandez

globalni tajmer ce konstantno da ponavlja provjere i postavljanje pozicije aktora, pa cak i kada su igraci afk tajmer vrti
a OnDynamicActorStreamIn se nece nikada pozvati za sve igrace, jer nikada nece biti bas svi igraci na jednom mjestu, pozvat ce se samo kada udje u stream areu, i jednom kada ponovo postavi kordinate aktora dalje nema, jednostavno se nece ponavljati jer je igrac vec u toj stream arei

Str: 1 ... 93 94 [95] 96 97 98   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2019, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.