FORUM OBAVIJEST: Velike prijave za moderatore podforuma (br.2)
SA:MP zajednica Zapadni Balkan

Uto - 25.06.2019. - 14:43
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
673
posjeta

Tema: [LB] Los Balkan global restart 30.11.2018 [RPG/DM]

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: [1]   Dolje   « natrag naprijed »
*
Trening kamp: 15/20

Informacije o zajednici:

SA:MP mod: RPG/DM
Web stranica: www.los-balkan.com
IP servera: Bit će objavljen na forumu
Datum global restarta: 30.11.2018 u 20:00h
TeamSpeak IP: losbalkan.on.vg & losbalkan.ts.io
Server rekord: 610 igrača

Pozdrav svima Los Balkan gaming community poziva sve ljubitelje GTA serijala na okupljanje i druženje na serveru. Sigurno se pitate kojim povodom? Stvar je vrlo jednostavna – odlučili smo svima pružiti priliku da započnu druženje sa nama na SA:MP serveru od samog početka. Svim dosadašnjim igračima se brišu leveli, osvojeni novac, kuće i biznisi, što znači da svi mogu početi ispočetka u potpunoj ravnopravnosti. Za neupućene nove igrače, ovo se zove global restart, a s obzirom da je to jedan dosta bitan događaj na serveru, sa njime uvodimo i neke nove sitne update-ove na serveru. Više o tome na forumu a naravno posjetom na serveru možete se okušati i sami istražiti.

Kako se priključiti na naš server?

Ako vam se neda čitati tekst ispod i zanima vas samo kako se priključiti na naš server tada posjetite KAKO ZAPOČETI . Tamo će te nać sve što vam potrebno + upute. A ako vas zanima više tada nastavite čitati...

O zajednici / serveru:

Los Balkan je gaming zajednica koja je osnovana 2010. godine s ciljem da okupi što više ljubitelja GTA San Andreas multiplayer igre. U vlasništvu zajednice je jedan SA:MP server te jedan TeamSpeak server. Na SA:MP serveru dnevno igra po stotine igrača i to ponajviše s balkana tj. iz ex-yu država. Ako smatrate GTA serijal igara zabavnim svakako morate isprobati SA:MP.

Na serveru je mod tipa RPG/DM što vama koji možda ovo prvi put čitate ne znači ništa stoga ću objasniti o čemu se radi. RPG = role playing game, što bi u prijevodu značilo igranje uloga a DM = deathmatch što vjerujem da svi koji su ikad igrali neku online FPS igru znaju šta znači. Ugl. server je kombinacija ta dva pojma.

Možete se zaposliti u jednom od 10 poslova koji postoje na serveru te zarađivati novac legalno ili se možete priključiti nekoj bandi / mafiji te zarađivati novac ilegalno - na vama je, no ukoliko odaberete ovaj drugi način pazite se policije. Novac koji zaradite možete trošiti na šta vas je volja kao i u stvarnosti. Možete kupiti kuću (stvarate se u njoj poslije smrti), biznise (zarađujete bez da radite), aute (statusni simbol) te mnoge druge stvari.

Prednost članstva u nekoj bandi / mafiji je prije svega dodatna zarada (ilegalna) no osim toga zabavnije je igrati s grupom ljudi nego sam. Osim bandi / mafija postoji i jedna legalna organizacija (policija) te jedna "elitna" organizacija (hitman agency). Svaka ima svoje prednosti i mane, na vama je da si postavite cilj u koju želite ući (jer nije baš lako ući u neke).

Osim gore nabrojenih stvari server ima još razne zabavne elemente (evente, zanimljive lokacije) no nešto morate otkriti i sami. Uz iskusno osoblje na serveru početak će vam bit lakši uz njihovu pomoć,  stoga vas pozivamo da se pridružite i uživate u zabavi koju server pruža.

Ostalo

Pozdrav svima, prije svega zahvalio bih se svima na strpljenju i vremenu koji su izdvojili da zajednica pregrmi razne nedaće i prepreke koje us nas spriječavale da zajednica napreduje. Svi znamo probleme koji su nas dugo godina mučili a pogotovo unazad ove godine. Problemi su nastali što je statistika igrača na serveru stvorila problem nezainteresiranosti na globalnoj razini. Stoga sam odlučio napraviti Global Restart, više o njemu dolje u nastavku. Zajednica postoji radi igrača ali ju nije moguće održavati bez određenih ljudi koji daju svoje vrijeme i trud kako bi opstala, znači jedno bez drugog neide. U svojoj kratkoj karijeri ovlaštene osobe sam imo niz padova pokušavajući poboljšati kvalitetu igre i skripte, skladno tome zapostavio sam ono najbitnije a to je zabava, druženje, bijeg od svakodnevnih obaveza škole, faksa i ostaloga. Zajednica je nastala kao mjesto gdje se ljudi opuštaju, druže i zabavljaju a s godinama se to pretvorile u međusobna natjecanja ko ima bolju poziciju i statistiku. Kroz vrijeme svog headanja pokušavao sam pronaći osobu koja bi skriptu učinila zanimljivijom, stabilnijom, te naprednijom od one iz 2012. Bila su tu razna imena, razni momci koji kroz neke segmente i znaju i mogu napraviti nešto no uvijek smo zapinjali na istom dijelu a to je što svak ima neku svoju viziju kako ovo treba izgledati i uvijek se povlačilo pitanje 'Što ja imam od toga ?' U nedostatku novog moda koji možda ne bi bio uspješan kao ovaj davne 2012, odlučio sam napraviti Global restart na trenutnoj verziji na kojoj sam i preuzeo server. Ono što ćemo napraviti drugačije je da nećemo uništavat igru raznim donacijama u stilu poboljšavanja statistike, promijeniti neke sitnice, updateat primarne stvari. Ono što možemo napraviti ćemo napravit sami bez ičijeg petljanja u samu srž i prepoznatljivost naše zajednice. U nastavku pročitajte što vam donosi Global restart. Ovisno o broju igrača na serveru mijenjat ćemo što budemo mogli ali STATISTIKA KOJU SADA BUDETE IMALI OSTAJE ZAUVIJEK

Nekoliko random slika

« Zadnja izmjena: Pon - 24.12.2018. - 18:47 Michael DeSanta »

Spol: Muški
Trening kamp: 20/20

Tema nije po pravilima, molimo da to ispravite u roku 24h u suprotnom ide LOCK.

Citat
8. Prilikom otvaranja teme dužni ste ispuniti sledeće uslove:
  • Dužina opisa mora da sadrži minimalno 200+ riječi,
  • Minimum 10+ slika/videozapisa(video zapisi nisu obavezni ali po bolje je za vas i vašu zajednicu),
  • BBCode mora da bude uredno i čitko ispisan, ako se ne razumijete baš u tu vrstu koda možete pogledati ovdje.
Inace sretno, cekamo vas na sluzbenoj  :D :D
Global Moderator - 21.10.2018
Co-Administrator - 23.1.2019
Administrator - 22.4.2019

**
Trening kamp: 11/20

Pre jedno dve godine sam igrao ovde i iskreno ne znam zašto sam otišao, ali izgleda da ću se vratiti ponovo.

Takođe, srećno sa ovim i nadam se velikom broju igrača.

*

Hvala svima !

Promotivni video Global Restarta !

https://www.youtube.com/watch?v=OBr5TaKPfrc&t=10s

Prijatelj zajednice
 | 5080
Ne mogu shvatiti podjelu kao što je Balkanska.
Trening kamp: 9/20

Zalosno je da ovaj server dva i pol sata nakon otvaranja ima 170 igraca. Zasto? Zato sto ste ispali budale i na server dovodite ljude koji nemaju pojma o skriptanju. Jer je vjerovatno taj razlog sto je ovakav broj igraca. (na forumu je preko 500 ljudi).

Ne znam ni sam Prekra zasto ti dovodis glupe skriptere jer mislis da imaju znanje, a za LB mod je dovoljno i najmanje znanje. Ovaj server kao i sama zajednica moze jako puno napredovati, no ne uz ovakve ljude koji su sada u timu. Zasto? Zato sto ni oni sami nemaju volje za igrom. Nisam usao vise od godinu dana na server, ali sam siguran da nemaju volje.

Los Balkanu je potreban kvalitetan i ozbiljan skripter koji ce uvesti nesto novo na server. Skripta je skroz jednostavna i odlicna, ali su druga vremena. I smatram da je istim tim (stalnim igracima) potrebno neko osvjezenje na skripti jer ce ih dodatno nalozit. (znamo da LB ima stalne igrace koji ne idu po ostalim serverima)

Radije se pozabavi pitanjem ozbiljnog skriptera i ozbiljnijeg admin teama.

Sutra cu uci na server jer me zanima sta ste vi "novo" napravili nakon globala (vjerovatno nepotrebne stvari). Sansa dobit odgovor od tebe na LB forumu je ravna nuli (za cime nema potrebe, to su stare fore i novije igrace tako privuci sigurno neces, ovo nije ni CH, ni BE, ni GF)

Imas pozdrav od mene, bivseg najaktivnijeg igraca i osnivaca accounta Mark Bentley. (tvog trenutnog head admina)
Stop waiting for things to happen, go out and make them happen.

Prijatelj zajednice
 | 5080

I da, zaboravih reci, koja ti je to glupa fora sa otkrivanjem IP adrese servera na forumu tek nakon 20 sati? (vidim tad je objavljen)
Zar se nije moglo bar dan ranije objaviti igracima IP servera? I sad ces ti meni vjerovatno reci da IP nije dosao. (to sto posto nije istina)
A da je istina, pokazujes vasu neozbiljnost.
I iskreno, ocekivao sam bar od tebe da dignes taj LB na noge koje je davno zasluzio, a ti ides politikom starih sampera i dovodjenjem starih LB igraca.
Steta, moglo je puno bolje.
P.S lazem, nisam usao od 2014te.

@Isprike za DP.
« Zadnja izmjena: Pet - 30.11.2018. - 22:43 Bentley »

Global Moderator
 | 552
...
Trening kamp: 17/20

Bogomi si 99% upravu

*

HAHAHAHAHHA

Šta je vama u glavi da vodite tuđe bitke meni nikada neće biti jasno
« Zadnja izmjena: Sub - 01.12.2018. - 21:33 Prekra »

Prijatelj zajednice
 | 5080

@Croheart pa i nije nesto, realno..

*

@Croheart pa i nije nesto, realno..

Eto kad smo kod ozbiljnih skriptera...

Prijatelj zajednice
 | 5080

Eto kad smo kod ozbiljnih skriptera...
Nista lose ti ne kazem, napravio si dobre i pametne stvari, ali kontam da to moze jos deset puta bolje.

wut bro ?
Trening kamp: 14/20

Sretno u daljem radu
Scripting Team - 07.08.2018
WONDERLAND PROJECT [60%]

Str: [1]   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2019, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.