FORUM OBAVIJEST: [Scripting Battle] Sačo vs Kleo (Veliko finale)
SA:MP zajednica Zapadni Balkan

Uto - 26.03.2019. - 20:13
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
2794
posjeta

Tema: Novi pocetak

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: [1] 2   Dolje   « natrag naprijed »
Spol: Muški
Trening kamp: 0/20

Pozdrav, zelim da se obratim svim clanovima i da obrazlozim sve svoje razloge kupovine ovog foruma kao i planove vezane za isti.

Moje upoznavanje sa ZBS-om datira jos iz 2012 kada je nastao i Balkan Extazy. Kao neko ko se prvi put susreo sa skriptom i mapom,
prvi mod sam uzeo sa ZB-a kao i mape za isti. Kada je server malo zaziveo i dosao do odredjene cifre igraca, trudio sam se da
ispunim sve uslove za sluzbenu listu ZBS-a i da upadnem na istu jer sam smatrao da je to dobra reklama. Bilo nam je bitno da se
uvek za svaki update uradi dobar opis servera, te da se posle sladimo uz dobre komentare ili da se nerviramo zbog losih.

Sa sluzbene liste smo skinuti pre mozda nekih 2,3 meseca jer smo usled promene forum-a zaboravili da vratimo baner.
Ono sto sam zeleo da kazem, ZBS smatram kao nesto sto mi je dosta pomoglo da podignem svoju zajednicu, te sam imao obavezu
da sada kao neko ko je vlasnik koliko toliko ostvarene zajednice uzvratim uslugu i pomognem kada je tesko, a mozda i najteze.
Dok je preuzimanje bilo u toku, poslao sam jos nekolicini vlasnika koji su bili sa mnom na SL godinama,  poruku da li mogu da racunam na razmenu banera i podrsku, a odgovor je bio sledeci
"sta imam ja od toga, ne vidim ni da ces ti imati neku zaradu tu, daj mi reklamu da ti serujem na fb ako hoces". Na neki nacin, hrani kera da te ujede sto bi se reklo.

Licno smatram da je forum u poslednje vreme dosta zapostavljen i od strane staffa i od clanova iz razloga sto je lakse danas dati
10e nekom youtuberu za prezentaciju servera, nego odvojiti sat vremena i uraditi opis, a ako taj youtuber jos dovede 100 igraca ta
sluzbena lista koja je meni bila cilj, njima nije ni potrebna. Takodje, ljude koji su se trudili da na ovom forumu rese svaki bug clanovima
ili ocenjuju mape i daju korisne savete, sada su zamenili tutorijali, teksture i ostale stvari koje u nase vreme nisu postojale.
Kao najvecu gresku smatram, to sto je forum kako se sve vise sirio, sve vise je zapostavljao ono zbog cega je i bio to sto jeste, a to je SA:MP.
Najvise sto mi je smetalo to sto je po mom misljenju na ovom forumu administracija postupala arogantno, kao da se SA:MP igra zbog njih, a ne zbog clanova,
 a sav sadrzaj, pravila i uslovi su bili previse komplikovani za nove clanove. Na primer, u jednom trenutku forum je slobodno mogao da promeni ime u Xeptic ZBS,
zbog enormnog reklamiranja servera koji na kraju nikada nista ozbiljno nije ni uradio, navodim samo primer koji mi je smetao kao nekome ko je u tom trenutku bio
clan foruma, a mislim i moderator na sluzbenoj listi Balkan Extazy-a.
Moj cilj nije novac, niti me zanima, cilj mi je da se ovaj forum vrati SA:MP-u. Da se bazira na ono sto ga je i dovelo tu gde jeste, da se svaki server podjednako postuje.
Ovaj forum moze biti i velika reklama i za moju zajednicu, ali mi to nije cilj. Zadovoljstvo mi je sto mogu da Vam se predstavim kao neko ko ce dati sve od sebe uz pomoc svojih saradnika da
ovaj forum postane opet velik, on to i jeste, samo jos fale aktivni clanovi. Hvala svima na podrsci koju mi pruzate konstantno i da znate da ce mi trebati vasa pomoc.
Ja sam neko ko nije toliko vican na forumu, ali mogu da organizujem ljude, da napravim dobru reklamu i da probam da pronadjem partnerstva za koja mislim da ce biti uspesna.

Posle pada, nadam se da cemo ustati jos jaci. Zivi i zdravi mi bili!
« Zadnja izmjena: Pet - 18.01.2019. - 13:42 Doz »

**

GG :D MOgli ste mi ostaviti moderatora Mapping sekcije

**

Živio Doze 🍻

Everybody lies.

Dobar potez je bilo preuzimanje, jos uvijek nije gotovo i mozemo se samo nadati da ce nova administracija obavljati posao bolje od prijasnje (u zadnje vrijeme).

Jura Diaz

*
SA:MP Since 20014 - Mapping Since 2017

Želim velike uspehe Balkan Extazy-u i ZBsampu. BE ove godine da porba da obori rekord, a ZBSamp da bude najaktivniji samp forum ove i ostalih godina.

Global Moderator
 | 646
~Skripter~
Trening kamp: 20/20

gl
Moji radoviUskoro nešto novo.

Scripting Team - 19.07.2018
Global Moderator - 24.01.2019

**
Sve po malo ! :) #PONY

:dj:
Ukoliko nekome trebaju neke mape/textdrawowi moze se javiti u inbox ili na facebook LINK > https://www.facebook.com/legijamissakypony

Dwayne Hernandez

@Doz
jedno pitanje
znali ste da ste skinuti sa SL, imali ste mogucnost vracanjem bannera da se vratite na istu bez ponovne prijave, a niste to uradili, zasto
msm nemoj se ljutiti nesto, vlasnik si foruma, i na tome cestitke, ali dal ti to mislis da imas dovoljan broj igraca i bez ovog foruma
jer ste na SL od promjene vlasnika

@Doz
jedno pitanje
znali ste da ste skinuti sa SL, imali ste mogucnost vracanjem bannera da se vratite na istu bez ponovne prijave, a niste to uradili, zasto
msm nemoj se ljutiti nesto, vlasnik si foruma, i na tome cestitke, ali dal ti to mislis da imas dovoljan broj igraca i bez ovog foruma
jer ste na SL od promjene vlasnika

Nisi razumeo, naveo sam primer koliko sam dugo bio na toj SL i zbog koje banalnosti nisam bio na njoj do sada sto je moja greska i administracije. Mi smo drzali baner cim smo vratili stari forum i dok nismo se vratili na sl. Nije to bila nikakva prozivka.
« Zadnja izmjena: Sub - 19.01.2019. - 00:05 Doz »

Kad ima volje ima i nacina!

GL  :D
Novac nikoga nije učinio bogatim.

*
I cant change you so i must replace you.

Sretno :) <3
Graphic Designer - Web Designer

States of Balkan - (( 1.15.2019 ))

Enrico Castello
Trening kamp: 13/20

Sretno!

*

Sretno! Svi se nadamo da će se zbsamp dići!

Hvala puno svima!

...
Trening kamp: 17/20

kao nekad  :zeza:

Str: [1] 2   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2019, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.