FORUM OBAVIJEST: Nagrade za nove i stare korisnike
SA:MP zajednica Zapadni Balkan

Sri - 23.10.2019. - 00:17
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
859
posjeta

Tema: [0.3.7]Los Santos Stories RolePlay

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
 Str: [1]   Dolje   « natrag naprijed »
*
Trening kamp: 0/20

Napomena: Ovaj će post biti editovan svako malo i dodavat cemo slika i novih stvari

Želio bih da predstavim novi SAMP projekat, na kojem se radi već duži vremenski period. Naime, server je do ovog momenta bio tajna, te nitko nije znao da se ikako kreira, nas tim, od 5 ljudi, koji aktivno svaki dan radi na serveru, trudi se da izbaci bagove i da sredi sve sto ne valja na gamemodu, napomenut cu da se radi o ekipi koja nema toliko iskustva sa kreiranjem servera i da smo se radeći na ovom projektu, mnogo usavršili od prvog do posljednjeg!

Uz pomoc profesionlanijih skriptera, zbsamp i Balkan SAMP foruma, do sada je usavršeno skriptanje i sve sto je potrebno za kreaciju projekta, da bi se server mogao otvoriti, naime, na serveru ćemo da sprovodimo stroga pravila, kako za igrace tako i za administraciju!

Na svakom dijelu je naglaseno, da se strogo mora poznavati RolePlay i da ne postoji šansa za upad u Staff Team servera, bez odlicnog poznavanja RolePlay pravila, na serveru će biti osoblje koje je zaduzeno za to, kako u staff team, tako i na lidersku poziciju, dakle, potrebno je strogo poznavanje RolePlaya, da bi mogli da postanete lider ili staff team!

Na nasem serveru, administracija neće biti naprednija od igraca po pitanju levela, novca, imovine itd. Nasa administracija ce potpuno normalno da zarađuje sebi novac i kupuje imovinu, kao i svi ostali!

Svi znamo ulogu Game Helpera(GameXperta), a i Administratora na serveru, helper je tu da pomogne ukoliko vam treba pomoc, npr. oko sistema kuce, nesto vam nije jasno, a administratori su tu, da rade na specanju, banovima, opomenama itd.

Dakle, Staff Team neće vršiti usluge davanja HP-a igracima, popravljanja vozila, prebacivanja na određene lokacije, jer za sve te potrebe postoje sluzbe, firme, hrana na serveru itd.

Na nasem serveru MUP Los Santosa će biti zaduzen da se bavi DM-om, PVP-om, PVE-om, dakle sve sto ima veze sad oruzjem, nasiljem itd, MUP na nasem serveru to rješava, želimo što više pravog života da unesemo na nas server!

A kada spomenemo originalnost servera, danas je tesko biti originalan, dakle, jednostavno rečeno, šta god da pošli napraviti, negdje je već napravljeno i nemoguće je više smisliti nešto originalno, tako da ćemo za naš projekat reći da smo uzeli od svuda pomalo, naravno, šalimo se malo, ekipa gleda da sisteme sto više napravi u nekom originalnom stilu i da pokusamo sto više da radimo svoje stvari, ali naravno, to će se vremenom primjetiti.

Poslovi na serveru

Prvi posao koji mozete imati, kada se pridruzite nasoj zajednici je posao Farmera!
A pored farmera postoje i pilot, rudar, DJ, dostavljac robe, taksista, vatrogasac i jos poslova, koje ne zelimo ovdje da otkrivamo!
Također imamo i ilegalne poslove, a to su diler automobila, dzeparos i proizvođač kokaina!

Sistem radi po sledećem principu: kada se zaposlite, potpisujete ugovor na određen broj sati(IG mjeseci), a poslovi rade na osnovu osnovice i zarade, npr. osnovica posla je $300, a napravili ste zarade $1000, dakle kada bude plata, na racun vam se uplaćuje $1300, ukoliko ste zaposleni, a ne radite 2 sata, dobijate otkaz i ostajete na socijalnoj pomoci koja vam daje $300 svakih sat vremena, sto nije dovoljno da bi se platili racune ako imate kucu, registracija automobila itd.

Registracija/Login i spawn/rent a car i bike

Server koristi automatski sistem registracije, koji se pokreće odmah nakon sto ste se konektovali na server, registracija pocinje sa malom prezentacijom servera, nakon čega vas prebacuje na biranje drzave iz koje dolazite, koliko imate godina i naravno da unesete password koji zelite koristiti u toku igre.

Što se tiče Login sistema, naš server koristi "Klik login sistem", nakon kada kliknete na LOGIN, izbacuje vam dialog u koji upisujete vaš password koji ste prethodno unijeli na registraciji, također na loginu mozete provjeriti i link naseg discorda, foruma ili mozete napustiti server.

Kada ste se spawnovali, odmah tu na spawnu možete naći market, trafiku, rent a car i rent a bike, u marketu mozete kupiti telefon, a na trafici kredit za isti, zatim rentanjem nekog od vozila, odvezete se do posla Farmera ili ako imate neku drugi posao i radite.

Spawn na našem serveru nalazi se na glavnom tržnom centru u Los Santosu, dakle započinjete igru kao građanin koji je već doselio u Los Santos i upoznao se sa gradom, samo sto uslovi za zivot nisu pogodni i naravno, vas cilj je da stvorite sebi pogodnije uslove.

Sistemi na serveru

Na nasem serveru postoje sistemi vikendica, stanova, kuca, firmi, sfirmi, auta 1, 2 i 3, motora, plovila, letjelice, vip sistem, sistem salona, sistem pijace polovnih auta i motora, sistem banke, poslova, mehanicarske radnje itd.

Da tako je, na nasem serveru mozete imati čak i do 3 automobila i ostalo odvojeno, od salona automobila imamo LS Cars automobile, cija vrijednost varira između $80.000 do $150.000, zatim Wang's Cars u kojem mozete naći auta tunere cija se cijena kreće od $150.000 do $250.000, zatim dolazi i Grotti Sports auta, gdje ce cijene kreću od $250.000 do $800.000.

Dakle, na nasem serveru postoji i salon luksuznih automobila, dakle to su automobili za igrače sa dubljim džepom, u salon luksuznih automobila najjeftiniji automobil je $5.000.000, a najskuplji automobil je $50.000.000, ukoliko ne zelite skupljati novce, mozete se obratiti administraciji da kupite taj automobil i pravim novcem.

Naravno na serveru postoji i Pro Laps, gdje se moze kupiti kaciga, biciklo i naocale, također imamo i salon letjelica i plovila, sto cete sami morati da otkrijete igrajuci!

Kada se registrujete, nećete imati vozačku dozvolu, zato je tu Auto Škola Los Santosa, da riješi problem.

Slike različitih salona, mehanicarske radnje i auto skole, 5 dovoljno, ostalo sami na serveru otkrivate:

Kraj

Za sada je dovoljno pokazano, napominjem još jednom, da će ovaj post biti editovan svaki dan i da će se pomalo pokazivati server, jer se još uvijek radi na istom, hvala na čitanju, pratite post i napredovanje servera, pozdrav!
« Zadnja izmjena: Pon - 18.03.2019. - 12:40 Vedran Nisandzic »

Spol: Muški
Nikad poraz,samo lekcija....
Trening kamp: 17/20

Extra , podsjeca malo na LVG
  Nije sivo nego crno do kraja!
Ne možemo ništa bez kodova,jedino u kašike da gledamo!

*

Hvala kolega, posjeti nas, server se uskoro otvara! :D

*

Ja sam veoma iskusan maper. Mogu mapati sve sto pozelite osim nekih bas stvari koje ne postoje u sampu logicno. Mozes mi napisati svoj instagram ili facebook u pm, ja iz nekog razloga ne mogu da saljem pm-ove tako da mi samo napisi tvoj nalog na pomenutim drustvenim mrezama ako zelis da se dogovorimo. Ne treba mi nikakvo placanje. Radim ovo jer vidim da je zajednica bas brutalna. Mogla bi da uspe cela ta prica. Takodje pomenucu da sam veoma iskusan u mapanju i bio bih zahvalan da mogu mapati za vasu zajednicu. Hvala unapred !

*

Naš tim se sastoji od 5 ljudi već, što je dovoljno da rade na projektu, hvala što si se javio, imat ćemo te na umu, ako bude trebalo!

Pozdrav!

*
Mapper

Ja sam veoma iskusan maper. Mogu mapati sve sto pozelite osim nekih bas stvari koje ne postoje u sampu logicno. Mozes mi napisati svoj instagram ili facebook u pm, ja iz nekog razloga ne mogu da saljem pm-ove tako da mi samo napisi tvoj nalog na pomenutim drustvenim mrezama ako zelis da se dogovorimo. Ne treba mi nikakvo placanje. Radim ovo jer vidim da je zajednica bas brutalna. Mogla bi da uspe cela ta prica. Takodje pomenucu da sam veoma iskusan u mapanju i bio bih zahvalan da mogu mapati za vasu zajednicu. Hvala unapred !

Maper sam konkretno ja, i sve ove mape koje su prikazane već, ali i mnoge druge, lično sam ja radio.

Btw, očekujte ovo uskoro, brutalno se radi na serveru iz dana u dan!

*

Pa volio bih i ja pomoci bas sam voljan za rad i sada imam neke bas brutalne nove ideje. A veoma bih bio ponosan da mapam za ovakav server. Molim vas ako treba i ako ne treba, mogu raditi kada nije tu glavni maper itd. pls

*

Kako bih bio srecan da budem mapper, napisao sam i zasto u poruci iznad. Imate li kakav instagram ili nesto, mogu snimiti i prezentaciju, a takodje radim u PhotoShopu vec 4 godine.

LOCK!
TEMA NEAKTIVNA!
MODERATOR | 25.07.2019.
GLOBAL MODERATOR | 18.08.2019.

Str: [1]   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2019, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.