SA:MP zajednica Zapadni Balkan

Čet - 12.12.2019. - 21:08
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
449
posjeta

Tema: [TuT] sampctl (tek sada vidim da ovo na balkanu niko ne koristi like wtf)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: [1]   Dolje   « natrag naprijed »
*
Spol: Ženski
"Nije lako kao što izgleda."
Trening kamp: 20/20

The Swiss Army Knife of SA:MP - neophodno sredstvo za svakog vlasnika servera ili skritera.

sampctl je command-line development tool koji služi za razvijanje SA:MP Pawn skripta. Uz njega dobijate menadžer paketa, build tool i menadžer podešavanja.

Ako niste razumeli šta rečenica od gore znači, ne brinite jer šta god da radili a ima veze sa Pawn jezikom - sampctl je tu!

• command-line development tool: Bilo da ste profesionalac ili početnik, rad sa terminalom je jako bitan kako bi ste ubrazli svoj rad - ne samo u PAWN jeziku već i u većini ostalih jezika poput pythona. Tutorial za command-line (EN)
  • Pawn Skripte: Ovo uključuje gamemodeove, filterskripte i biblioteke (include).
  • Menadžer paketa: Ovo Vam omogućava da brzo delite ažurne include fajlove/plugine (automatsko apdejtovanje verzija ukoliko je uključeno).
  • Build tool: Eksperimentišite sa novom verzijom Compilera koji se lakše podešava sa automatskim preuzimanjem paketa.
  • Menadžer podešavanja: server.cfg nekada zna da bude veoma neuredan, sampctl može da generiše konfiguraciju automatski sa mnogo urednijim JSON/YAML fajlovima.

Quick-Start: click me

- Dole su primeri kako se koristi uz pomoć VSCode programa -

- Package Manager -
( Menadžer Paketa )

- Build/Run Tool -

- Developer Tools -

- SA:MP Server Configuration -
( JSON/YAML )

- Automatsko Restartovanje Servera -

- Automatsko Instalieranje Include/Plugine fajlova -

Više možete pronaći na Quick-Start linku koji je priložen blizu početka!

NOTE: Razumem da izgleda teško ali uz malu pomoć se veoma lako savlada, možete pogledati linkove u opisu mog profila za pomoć u vezi bilo čega.

All Credits Goes To Mister Barnaby Keene!
« Zadnja izmjena: Uto - 13.08.2019. - 23:28 Pinch »
My biggest issue too with so many people is that they think time is free,
you know, I mean. So when they see like a really talended artis,
they'll be like: "hey, listen, can you like do this for me? Like it's not gonna cost you anythin, You could just do it; You're good at it."
Like, no; Shut up.
They're good at it because they spent countless hours doing it and getting good at it.
So don't ask for things for free.

- San Andreas MP (Balkan) -/- Discord Server -
San Andreas MP (Balkan) je Discord zajednica koja daje sve od sebe da vrati SA-MP u ono što je bio i da poboljša doživljaj samog Balkanskog SA-MP Community-a!

Prijatelj zajednice
 | 7726
Spol: Muški
Dwayne Hernandez

Kazes da niko ne koristi, kazes da je neophodno. Vjerovatno bi bilo koristeno da je neophodno i potrebno.

*
Spol: Ženski
"Nije lako kao što izgleda."

Rekao sam na balkanu, svi iole ozbiljni skripteri koriste sampctl.

Znači od tih plugina/includea što ti koristiš, uđi u bilo čiji github repo i videt ćeš da svaki taj library ima pawn.json fajl, cela Engleska scena koristi sampctl tako da ne gubi se dete (da, ne koriste ga početnici kao ti, jer ono - ne treba im jer su glupi ko ...) :)
My biggest issue too with so many people is that they think time is free,
you know, I mean. So when they see like a really talended artis,
they'll be like: "hey, listen, can you like do this for me? Like it's not gonna cost you anythin, You could just do it; You're good at it."
Like, no; Shut up.
They're good at it because they spent countless hours doing it and getting good at it.
So don't ask for things for free.

- San Andreas MP (Balkan) -/- Discord Server -
San Andreas MP (Balkan) je Discord zajednica koja daje sve od sebe da vrati SA-MP u ono što je bio i da poboljša doživljaj samog Balkanskog SA-MP Community-a!

Prijatelj zajednice
 | 7726
Dwayne Hernandez

Bentley ti je dao pravi odgovor u glavnom razgovoru
puno se kurcis i puno seres, kada pocnes jest nece ti biti dobro ljudino
idi lupaj kamenje tarzane
« Zadnja izmjena: Sri - 14.08.2019. - 14:23 #Teodorovic »

Prijatelj zajednice
 | 1158
Can't wait

Rekao sam na balkanu, svi iole ozbiljni skripteri koriste sampctl.

Znači od tih plugina/includea što ti koristiš, uđi u bilo čiji github repo i videt ćeš da svaki taj library ima pawn.json fajl, cela Engleska scena koristi sampctl tako da ne gubi se dete (da, ne koriste ga početnici kao ti, jer ono - ne treba im jer su glupi ko ...) :)

ne koristim ni ja to, jel znaci da sam pocetnik iako se bavim time vec 4 god??
nije ovo engleska scena niti ce ikad biti, ne pljuj po ljudima jer vecina ovde je tri puta iskusnija od tebe, svako koristi sta njemu valja i odgovara
scripting team -  03.02.2018

global moderator -  13.06.2018

co-administrator - 17.06.2019

Str: [1]   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2019, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.