FORUM OBAVIJEST: Nagrade za nove i stare korisnike
SA:MP zajednica Zapadni Balkan

Ned - 22.09.2019. - 10:55
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
490
posjeta

Tema: Prijave za Global Moderatore!

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: [1]   Dolje   « natrag naprijed »
Trening kamp: 0/20

Velike prijave za global moderatore

INFO
    Pozdrav svima, zbog pada aktivnosti na forumu, odlučili smo napraviti niz mjera kojima bismo ponovno živnuli forum. Jedna od tih mjera je i ovo. Stoga tražimo kreativne ljude, željne timskog rada.

U nastavku ćemo opisati posao global moderatora.

KATEGORIJE
    Global, odnosno super, moderatori ne održavaju niti jednu posebnu kategoriju. Oni su zaduženi za čitav forum pa stoga provjeravaju sve kategorije, odnosno one koje im administrator naloži ako dođe do raspodjele zadataka. Global moderator je šef klasičnim moderatorima pa stoga može naložiti klasičnim moderatorima da vrše određene zadatke ili izmjene u svom podforumu koji uređuju, naravno to mora potvrditi administrator.
POMAGANJE
    Global, odnosno super, moderatori su dužni pomoći svim korisnicima u svim onim temama u koje se oni razumiju. Dakle ako ste dobri u skriptanju dužni ste da češće provjeravate podforume vezane za skriptanje i u njima pomažete članovima. Ostale podforume i teme (u koje se ne razumijete) trebate pregledati, ali niste dužni pomagati ukoliko ne posjedujete potrebno znanje, odnosno ako ne možete pomoći korisniku na konkretan način.
    S druge strane dužni ste pomoći svim korisnicima koji traže pomoć u snalaženju na forumu, oko pravila, svađa i slično.
BANOVANJE
    Global, odnosno super, moderatori imaju ovlasti koje im omogućavaju da problematične korisnike udalje sa foruma. Ove ovlasti im pomažu pri sprovođenju pravila. Konačni tumač pravila je administrator kojem se global moderator može obratiti u slučaju da nije siguran šta mu pravila nalažu u nekoj situaciji.
NAPREDOVANJE
    Global, odnosno super, moderatori imaju mogućnost napredovanja u pozicijama administracije foruma. Svi oni koji se iskažu mogu napredovati čak do pozicije administratora. Nakon dovoljno dugog vremena na poziciji administratora možete preći i u upravu foruma. Dakle napredovanje je apsolutno.
    S druge strane ukoliko izgubite poziciju (na regularan način) onda postajete PRIJATELJ ZAJEDNICE, u čast vaših zasluga prema zajednici.
AKTIVNOST
    Global, odnosno super, moderatori trebaju biti osobe koje su najaktivnije na forumu s obzirom da oni imaju veliki autoritet nad moderatorima i imaju bitna zaduženja u smislu redovne kontrole svih podforuma ovog foruma.

Prijave traju do 19.08.2019
NAPOMENA: Nemojte se prijavljivati za global moderatora ukoliko mislite napustiti poziciju za manje od dva mjeseca jer ukoliko napustite poziciju za to vrijeme bit ćete kažnjeni suspenzijom sa foruma na 7 dana. Prijavite se isključivo ukoliko imate vremena za rad i pomoć na forumu.

KOD ZA PRIJAVU
Prijave vršite u sljedećem formatu

[/list][color=#CC0000][b][i]RL[/i] | Godine:[/b][/color][i]Vaš tekst[/i]
[color=#CC0000][b][i]RL [/i]| Ime i prezime (samo inicijali):[/b][/color][i]Vaš tekst[/i]
[color=#CC0000][b]Koliko dugo igrate SA:MP?:[/b][/color][i]Vaš tekst[/i]
[color=#CC0000][b]Koliko dnevno provedete vremena online?:[/b][/color][i]Vaš tekst[/i]
[color=#CC0000][b]Vaše vrijeme provedeno na forumu?:[/b][/color][i]Vaš tekst[/i]
[color=#CC0000][b]Jeste li ikada bili moderator/Super/Global moderator na nekim forumima, te ukoliko jeste kojim?:[/b][/color][i]Vaš tekst[/i]
[color=#CC0000][b]Iskustvo u moderiranju foruma? (1/10):[/b][/color][i]Vaš tekst[/i]
[color=#CC0000][b]Poznavanje BB koda? (1/10):[/b][/color][i]Vaš tekst[/i]
[color=#CC0000][b]Zašto baš Vi? (najmanje 80 riječi): [/b][/color][i]Vaš tekst[/i]

Izgled pravilne prijave:

RL | Godine:Vaš tekst
RL | Ime i prezime (samo inicijali):Vaš tekst
Koliko dugo igrate SA:MP?:Vaš tekst
Koliko dnevno provedete vremena online?:Vaš tekst
Vaše vrijeme provedeno na forumu?:Vaš tekst
Jeste li ikada bili moderator/Super/Global moderator na nekim forumima, te ukoliko jeste kojim?:Vaš tekst
Iskustvo u moderiranju foruma? (1/10):Vaš tekst
Poznavanje BB koda? (1/10):Vaš tekst
Zašto baš Vi? (najmanje 80 riječi): Vaš tekst

Sretno svima!
« Zadnja izmjena: Pon - 19.08.2019. - 13:39 Old Riviera »

*
Spol: Ženski
"Nije lako kao što izgleda."
Trening kamp: 20/20

RL | Godine:16 (12.01.2003)
RL | Ime i prezime (samo inicijali):N. M
Koliko dugo igrate SA:MP?:Ne igram, samo skriptam od 2016
Koliko dnevno provedete vremena online?:Više nego što treba :)
Vaše vrijeme provedeno na forumu?:8 sat(i) i 25 min. (ovo mi je drugi acc, na prvom imam oko ~400-500 msg)
Jeste li ikada bili moderator/Super/Global moderator na nekim forumima, te ukoliko jeste kojim?://
Iskustvo u moderiranju foruma? (1/10):Odlično (10/10)
Poznavanje BB koda? (1/10):10/10
Zašto baš Vi? (najmanje 80 riječi): Zato što imam ideju kako bih mogao zajedno sa vama da oživim ovaj forum i da dam sve od sebe da se to obistini. Provodim dosta vremena na forumu, istina je da su moji argumenti malo bold što se skriptanja tiče, ali iskreno mi se ne sviđa stil skriptanja (ovaj iz 2012 što koristite (ali sada ne pričamo o tome jel)). Nije mi problem da se ponašam "pristojnije" nego sada zato što se ponašam u skladu sa onim što sam, ako sam Global Moderator samim tim moram biti primer ostalima kako da se ponašaju, znači sve na kulturan način... Verujem u ovaj forum, bar verujem da ima nade da se vrati stari ZBSamp ako ne i bolji! Imam iskusva sa SMFom pa i to nije problem, imam par foruma sa SMF engineom završenih pa nije problem da pokažem ako zatreba, lep pozdrav :)
« Zadnja izmjena: Čet - 15.08.2019. - 21:33 Pinch »
My biggest issue too with so many people is that they think time is free,
you know, I mean. So when they see like a really talended artis,
they'll be like: "hey, listen, can you like do this for me? Like it's not gonna cost you anythin, You could just do it; You're good at it."
Like, no; Shut up.
They're good at it because they spent countless hours doing it and getting good at it.
So don't ask for things for free.

- San Andreas MP (Balkan) -/- Discord Server -
San Andreas MP (Balkan) je Discord zajednica koja daje sve od sebe da vrati SA-MP u ono što je bio i da poboljša doživljaj samog Balkanskog SA-MP Community-a!

Global Moderator
 | 149
Spol: Muški

RL | Godine:17.
RL | Ime i prezime (samo inicijali):D. T.
Koliko dugo igrate SA:MP?:Od 2011.
Koliko dnevno provedete vremena online?:Od 6 do 8 sati.
Vaše vrijeme provedeno na forumu?:Ne znam tačno..
Jeste li ikada bili moderator/Super/Global moderator na nekim forumima, te ukoliko jeste kojim?:Trenutno sam moderator ovde, a imam iskustva i sa drugih foruma.
Iskustvo u moderiranju foruma? (1/10):10/10.
Poznavanje BB koda? (1/10):10/10.
Zašto baš Vi? (najmanje 80 riječi):SA-MP sam počeo da igram kao klinac, negde 2011. godine. Prvih par godina sam igrao na jednom serveru i nisam znao koliko je ova igrica ustvari velika. 2015. godine sam počeo da pratim dešavanja na balkanskom sampu, te sam do sad prošao i naučio mnogo toga. Razumem se pomalo i u skriptanje, a takođe i u map editor. Što se tiče foruma i posla moderatora, imam iskustvo i sigurno velike predispozicije da se kandidujem, pa čak i postanem global moderator.
« Zadnja izmjena: Sub - 17.08.2019. - 15:01 krauser. »
MODERATOR | 25.07.2019.
GLOBAL MODERATOR | 18.08.2019.

Prijave se zatvaraju danas u 18:00!

Str: [1]   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2019, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.