FORUM OBAVIJEST: Nagrade za nove i stare korisnike
SA:MP zajednica Zapadni Balkan

Pet - 22.11.2019. - 12:17
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
400
posjeta

Tema: Pomoc oko UP moda

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: [1]   Dolje   « natrag naprijed »
*
Trening kamp: 0/20

Problem: Pocetnik sam zelim da promjenim poslovi da ne budu samo sa cp vec sa anim i attach obj al nz kako
Detaljan opis problema: Koristim UP mod pocetnik sam kako da edit poslovi da imaju attach obj,anim i actori sa pomeravanje
Kod:///

Prijatelj zajednice
 | 3566
Spol: Muški
Ne znam jesam poš`o il sam doš`o...
Trening kamp: 20/20

Nema ovde niko čarobnu kuglu pa da prozire šta ti želiš?
Daj nam neki primjer, recimo hoćeš posao farmera da preurediš ili dostavljača ili tako nešto, kažeš nam šta bi preuredio i mi ti objasnimo kako da uradiš to.
    Došao sam u igru da se udovoljim i zezam s novim ljudima, a ne da dvije trećine igre provedem pisajući esej.

Najnoviji radovi:

Ostali radovi:

MEMBER SINCE - 22.06.2015.
    EX GLOBAL MODERATOR - 20.07.2017 : 03.05.2018
    EX CO-ADMINISTRATOR - 03.05.2018 : 12.09.2018
    [/list]

*
    Trening kamp: 0/20

Ocu da promjenim 2 poslova gradjevinar i posao kosac trave:
    -Kod gradjevinara ocu umjesto CP da dodam objekte i sa bagerom kad prodjem da nestanu
    -Kod posao kosac trave ocu da dodam objrkte trave kao na SM mod

Zanima me kako se dodaje attach objekte za vozilom za nekog posla ?

Prijatelj zajednice
     | 3566
    Spol: Muški
    Ne znam jesam poš`o il sam doš`o...
    Trening kamp: 20/20

Dobro, znači kao prvo trebaš te objekte da kreiraš u map editoru ili bilo kojem drugom, onda(idemo redom) definišeš te objekte npr.
    Pawn: [Odaberi]
    new Trava[broj objekata trave][MAX_PLAYERS];
    onda te objekte kreiraš u komandi npr. /kosenje i tom komandom započinješ i sam posao, primjer:
    Pawn: [Odaberi]
    YCMD:kosenje(playerid, params[help]) //valjda vako ide za UP mod koliko se sjecam
    {
    if(GetPlayerVehicleID(playerid) == ovde staviš kako ti je definisano vozilo za kosca[1])
    {
    Trava[1][playerid] = CreatePlayerObject(playerid,id objekta, kordinate objekta);
    itd sa ostalim objektima
    SendClientMessage(playerid, neka tvoja boja, "Aktivirali ste kosenje trave.");
    }
    else return SendClientMessage(playerid, opet neka boja, "Ne nalazite se u kosilici za travu!");
    return 1;
    }
    onda pod OnPlayerUpdate unosiš kod za destroyanje objekata trave, ne znam sad baš napamet šta treba ali to možeš pronaći u par modova, najbolje ti je da uzmeš iz srbija gaming to ti je edit UP-a

- Sad isto tako možeš i za posao gradjevinara samo pod OnPlayerUpdate umjesto destroyanja objekata iskucaš kod za move objekta na primjer.

Ovo sam ti na brzaka ispisao onako napamet, ako ti nešto nije jasno ili ti treba dodatna pomoć slobodno se javi u PM ali tek večeras. ;)
      Došao sam u igru da se udovoljim i zezam s novim ljudima, a ne da dvije trećine igre provedem pisajući esej.

Najnoviji radovi:

Ostali radovi:

MEMBER SINCE - 22.06.2015.
      EX GLOBAL MODERATOR - 20.07.2017 : 03.05.2018
      EX CO-ADMINISTRATOR - 03.05.2018 : 12.09.2018
      [/list]

Str: [1]   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2019, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.