FORUM OBAVIJEST: Velike prijave za moderatore podforuma (br.2)
SA:MP zajednica Zapadni Balkan

Uto - 25.06.2019. - 14:52
Aktiviraj Nyx stil Aktiviraj Elastica stil
7323
posjeta

Tema: Kako najbolje opisati vaš server?

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
 Str: [1] 2 3   Dolje   « natrag naprijed »
Prijatelj zajednice
 | 6892
Spol: Muški
Trening kamp: 11/20

Kako najbolje opisati vaš server?   
Ovdje se nalazi "tutorijal" koji vam govori kako da najbolje opišete vaš server!

Prije otvaranja bilo kakve teme u ovom pod-forumu, pročitajte sljedeće:

Pošto vidim da iz dana u dan ima sve manje opisa koji su magnet za naše oči, otvaram ovu temu kako bih vas uputio u što bolje pravljenje opisa, kako servera tako i svega ostalog. Ukoliko budete radili kao ja, mislim da
ćete privući mnogo više članove našeg foruma da pročitaju taj opis.

• Odabir boja
          - Boje koristite u skladu s bojama logoa servera/bannera/foruma.
          - Ako vam je forum dizajniran u plavu/crnu boju, za opis koristite te 2 boje (po potrebi ostale).
          - Nikada nemojte koristite drečave boje za opis (primjer) jer je jako teško za oči čitati tekst obojen u tu boju.
          - Opis nikada nemojte šareniti tj. koristiti malo plavu, zatim crvenu, pa narančastu, onda žutu, pa ljubičastu.
          - Ispod se nalazi primjer dobro usklađenih boja:

PrimjerPoslovi:

- Mehaničar - Mehaničar je čovjek koji se bavi popravljanjem automobila, izvlačenje istih pri prometnim nesrećama itd. Posao se dobiva u gradskoj vijećnici.
- Električar - Električar je čovjek koji se bavi popravkom električnih stubova, popravkom dalekovoda, popravkom kućanske instalacije. Posao možete pronaći u elektroprivredi Los Santosa.
- Bus vozač - Posao vozača busa jest prijevoz putnika unutar Los Santosa, ili pak negdje dalje (San Fierro, Las Venturas...). Posao možete pronaći na kolodvoru.
- Vlakovođa - Vlakovođa je čovjek koji upravlja tramvajem na duge i kratke staze. Posao možete pronaći u zgradi željeznica Los Santosa.

• Koristite liste
          - Uvijek koristite liste za nabrajanje nečega (poslova, organizacija, systema, unikatnih ideja itd.) zbog ljepšeg izgleda.
          - Strukturu liste stvarate pomoću ove ikone pri vrhu novog posta ().
          - Za pomoć pri radu s listama posjetite ovaj link na kojem imaju detaljna uputstva za korištenje.
          - Osim standardni izgleda liste možete koristiti i druge:

Izgled

• circle
  • disc
  • square
Kodovi

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][o]circle[/li]
[li]
[*]disc[/li]
[li]
[+]square
    [/li]
[/left]
[/center]

- Ispod se nalazi primjer dobro odrađenih lista (uz pomoć tablica):

Primjer 1
Popis administracije

Administratori   

Co - Administratori   

Super moderatori   

Primjer 2
Naslov #1

• Tekst #1
  • Tekst #1
  • Tekst #1
Naslov #2

• Tekst #2
  • Tekst #2
  • Tekst #2
  • Tekst #2
Naslov #3

• Tekst #3
  • Tekst #3
  • Tekst #3

• Koristite tablice

- Koristite tablice za ljepši izgled vašeg opisa.
          - Predlažem da ih koristite pri nabrajanju nekih systema, poslova, organizacija, adminsitracije, zanimljivosti itd...
          - Primjeri dobro odrađenih tablica se nalaze iznad.

• Uvod

- Na svakom opisu je bitan uvod tj. što ćete prvo reći čitateljima kako bi ih "privukli" da čitaju i dalje.
          - Za uvod predlažemo da napišete kako je vaša zajednica osnovana, tko ju je osnovao, od kad postojite, jeste li imali poteškoća pri radu i sl. stvari
          - Naravno, sve to uredite lijep BB kodom (bojama, tablicama, listama itd..)
          - Poslije toga idu osnovne server informacije tj. IP, o skripti (je li edit, ovo-ono) itd.
          - Nakon uvoda slijedi prvo system registracije, zatim opis spawna (ne mora biti ovako, ali ovo je prijedlog - da bud enekog reda u tom opisu)
          - Nakon navedenog pišite sve redom, inače najteže je započeti nešto pisati/raditi, a zatim je dosta lakše.

• Završetak/Kraj opisa

- Za kraj opisa predlažem da postavite neki lijepi tekst/sliku koju bi trebao uraditi vaš photoshoper, web dizajner.
          - Kraj te slike bi trebao biti IP (ponovo) kako bi bio dostupan na svim mjestima.
          - Kraj IP -ia obavezno postavite Forum URL, a zatim možete i link nekih važnijih tema na vašem forumu (pravila foruma/servera, prijave za admine/lidere itd.).

• Tekst

- Već je spomenuto, ali evo još malo o tekstu:
          - Nikada nemojte nagomilati teksta i teksta da se ne može pročitati za 2h. Zapravo, teksta treba biti, ali ne bez dekoracije tj. slika ili nekih lijepih stvari (tablica, lista itd...).
          - Preporuka je da ne koristite prevelik tekst jer to narušava izgled cijelog opisa. Naravno koristite veći tekst (za par px) za naglašavanje, naslove itd...
          - Tekst mora biti raspoređen po naslovima tj. Naslov "Poslovi", a zatim ispod toga se nalazi popis i informacije o poslovima. Umjesto teksta možete koristiti sliku-tekst tj. napravite nešto u photoshopu i da vam to služi umjesto teksta.

• Slike

- Kao što sam već napomenuo kako ne valja s količinom teksta pretjerat bez slika, tako ne valja i obratno tj. puno slika a malo teksta.
          - Da bi slike ljepše izgledale nemojte slikati "neuredno" tj. da chat nije obrisan/ugašen (gasi se na F7 - 2 puta pritisnite). Prije slikanja ugasite chat.
          - Po mogućnosti slikajte uz pomoć CamHack -a zbog bolje lokacije slikanja i sl.
          - Nemojte slikati Vi ukoliko vam je kompjuter slab i nemate nikakve efekte, ENB Series što vam uljepšavaju sliku. Otvorite prijave za jednog člana koji sve to ima, da bi bile što ljepše.
          - Malo servera uređuje te slike, al' uz uređivanje slike postaju punoo punoo ljepše.
          - Slike velikih rezolucija u img BB kodu na forumu izgledaju strašno (bar za mene). Zato ih smanjite u photoshopu na neke solidne veličine (800x600 ili čak 600x300 - kao kod mene).
          - Na te slike možete dodati "dekoraciju" (logo, naziv toga šta se nalazi na slici itd.).
          - Za umetanje slike kliknite na ikonicu pri vrhu pisanja novog posta (). Ukoliko vam se slika ne učitava provjerite je li link koji ste postavili direktan link slike tj. vidite završava li na .png .jpg .gif ili sl.
          - Ispod se nalazi primjer dobre fotografije sa servera (ovo je slika običnog automobila, a vi tako možete slikati neke mape.

Primjer

• Linije

- Koristite horizontalne linije za odvajanje jednog dijela od drugog (npr. rent a car system od organizacija).
          - Za dobivanje horizontalne linije, kliknite na ikonicu pri vrhu pisanja novog posta ().

To je to za sad. Ako vam još nešto nije jasno oko opisa ili BB koda, javite se u temi ispod. Kada se sjetim nečeg novog dopisat ću :-)
CIJELI TEKST SAM JA PISAO I RADIO SAM KAO I BB KODOVE I SLIKE I SVE OSTALO.

« Zadnja izmjena: Pet - 04.07.2014. - 11:27 NaneK »

*
Trening kamp: 0/20

Cijeli sam post pročitao i vrlo impresivno, ovo stvarno pomaže nekima koji nemaju iskustva sa otvaranjem servera pogotovo sa pisanjem opisa, svaka čast na trudu.  :dobar:

korda
Trening kamp: /20

Bravo mafice  :dobar:

Prijatelj zajednice
 | 6892

Bravo mafice  :dobar:
Hvala, hvala :D

i tako .. dosadno ..

super mafice  :full:
Follow me on DeviantART -> BlackonART

Prijatelj zajednice
 | 2734
Trening kamp: 19/20

Super.

Spam.

kako koristiti te tablice ?

Prijatelj zajednice
 | 6892

kako koristiti te tablice ?
Pročitaj tekst i saznat ćeš. Ja ti neću ni citirat a ni pisati ponovo, jer za one koji nemaju 10 -ak min vremena da ovo pročitaju, trud ne pomaže -.-"

Prijatelj zajednice
 | 6892

Čitajte ovo, i dalje objavljivate ove glupe opise s IP adresom i forum URL.

Jos samo da malo popravis pravopis "CIJELI TEKST SAM JA PISAO I RADIO SAM KAO I BB KODOVE I SLIKE I SVE OSTALO.", a da meni ne popujes o njemu, sve bi ok bio, inace fino.

Prijatelj zajednice
 | 6892

Jos samo da malo popravis pravopis "CIJELI TEKST SAM JA PISAO I RADIO SAM KAO I BB KODOVE I SLIKE I SVE OSTALO.", a da meni ne popujes o njemu, sve bi ok bio, inace fino.
Ne seri molim te k'o Boga, nisam ti ja kriv što si nisi dobio moderatora. Šta je tu greška?

Ne seri molim te k'o Boga, nisam ti ja kriv što si nisi dobio moderatora. Šta je tu greška?

Tako je, to što nisi dobio moderatora, nemoraš sad tu pametovat po forumu.

Život je igra. Igraj se.
Trening kamp: 20/20

Bravo Maficee!!
Ovakovak tablice?
Ako bude, bit će

Prijatelj zajednice
 | 4501
Trening kamp: 13/20

Odlično mafice....
Ex.  (Co)Administrator Rixiz

Memeber since : 14.12.2012

Prijatelj zajednice
 | 5080
Ne mogu shvatiti podjelu kao što je Balkanska.
Trening kamp: 9/20

Svaka čast

« Zadnja izmjena: Sub - 12.01.2013. - 19:23 [BSZ] Iljo™ »
Stop waiting for things to happen, go out and make them happen.

Str: [1] 2 3   Gore   « natrag naprijed »

© 2011 - 2019, SA:MP zajednica Zapadni Balkan. All rights reserved.